Falstart Wisły Kraków. Remis z Polonią Warszawa na inaugurację sezonu

Autor: PAP/Łukasz Gągulski

Falstart Wisły Kraków. Biedrzycki z czerwoną kartką w debiucie [GALERIA]

2024-07-28 16:38

Nie tak kibice Wisły Kraków wyobrażali sobie pierwszy mecz nowego sezonu Betclic 1. Ligi. Piłkarze Kazimierza Moskala w kiepskim stylu bezbramkowo zremisowali na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z Polonią Warszawa. Czerwoną kartkę w 57. meczu obejrzał debiutujący w barwach „Białej Gwiazdy” Wiktor Biedrzycki.

Falstart na inaugurację sezonu. Wisła Kraków remisuje z Polonią Warszawa

W niedzielę, 28 lipca Wisła Kraków rozpoczęła zmagania w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Podopieczni Kazimierza Moskala nową kampanię mieli zainaugurować 21 lipca meczem z ŁKS-em Łódź. Spotkanie przełożono ze względu na występy Wisły w europejskich pucharach. Ligowy debiut nie poszedł jednak po myśli krakowian. Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała z Polonią Warszawa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Mimo, iż Wiślacy w pierwszej odsłonie przeważali, to nie zdołali pokonać bramkarza Polonii. Z pewnością jednak „Biała Gwiazda” nie zaprezentowała się tak, jak podczas przegranego 1:2 meczu z Rapidem Wiedeń. W spore tarapaty krakowianie wpadli w 57. minucie meczu, kiedy czerwoną kartkę obejrzał obrońca Wiktor Biedrzycki, dla którego był to pierwszy mecz przy ul. Reymonta. 26-latek przeniósł się do Krakowa z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Po faulu i rzucie wolnym dla Polonii piłka odbiła się od poprzeczki. Mimo gry w osłabieniu Wisła próbowała stwarzać sobie sytuacje. Niemal stuprocentową okazję w 82. minucie meczu zmarnował nowy napastnik „Białej Gwiazdy” Łukasz Zwoliński, który z bliskiej odległości był w stanie umieścić piłki w siatce. W doliczonym czasie gry świetnym strzałem głową popisał się Angel Rodado, ale doskonałą interwencją wykazał się Mateusz Kuchta.

Ostatecznie Wisła zremisowała z Polonią 0:0. W niedzielę, 4 sierpnia „Biała Gwiazda” zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków (3. kolejka). Później krakowianie podejmą na własnym stadionie Ruch Chorzów (12.08).